Hudba a audio design

K animovaným videím vytvářím i autorskou hudbu nebo znělky. Využívám k tomu kombinaci domácího nahrávání, dostupných nástrojů a počítačově vytvořených syntezátorů. Na míru vytvořené skladby nejlépe podtrhnou působivost videa či animace. Mohu také poskytnou vlastní autorskou hudbu ve stylu synthwave.

Kromě skládání elektronických znělek se aktivně věnuji hře na elektrofonickou kytaru. Působím v kapele Blursday, kde mimo jiné skládám hudbu a píšu texty.

Také tvoříme s přítelem Jakubem Hřibem hudební duo Onde Onde. Žánrově hrajeme a skládáme mix punku, funky, rocku a gypsy jazzu. Vystupujeme a vydáváme spíše nárazově.

Standardně nabízím znělky k videím, nebráním se ale jakékoliv spolupráci na hudebním poli.

Ukázky práce

Doprovodná hudba na míru

Ve spolupráci se studiem Sketchnuto jsem k několika animovaným spotům vytvořil i hudební podkres tak, aby přesně seděl s požadovanou délkou, dokresloval atmosféru, podporoval jednotlivé části videa a přidal videu další prvek umocňující zapamatovatelnost.

Nejnovějším počinem je hudební znělka spotu Gasbusters, kde klient požadoval hudbu odkazující k filmu Ghostbusters z roku 1984.

Autorská hudba a videoklipy

Vytvářet pomocí hudby krátké příběhy je pro mě velmi naplňující. Zde jsou ukázky hudebních počinů a videoklipů, na kterých jsem se z velké části autorsky podílel.