Stručně o mně

Zdravím vás.

Moje jméno je Ondřej Plachý. Jsem 2D animátor a ilustrátor s přesahem do grafického designu a také nadšený hudebník.

Ve své praxi se zaměřuji na výrobu animovaných videí a všeho, co k tomu patří. Vytvářím statické obrázky, které následně rozhýbávám, přemýšlím nad možnostmi pohybu, volím adekvátní znázornění zadané myšlenky či komentáře a rád je pak doplňuji vlastní hudbou. Věnuji se také ilustracím ve variabilním stylu a grafickému designu.

foto-oplachy

Nabízím výrobu 2D animovaných videí, ilustrací, grafiky nebo jejich kombinací a další přidružené záležitosti jako vytvoření storyboardu, motion design, webová animace, animace vámi dodaných materiálů, sound design. V mé práci je pro mne důležitá spolehlivost a profesionalita, jak ve výsledku, tak v přístupu. Nebráním se experimentování a výzvám. Pokud se vám moje práce líbí, rozhodně mě neváhejte kontaktovat, rád dodám vašemu projektu pohyb a energii.

Životopis a reference

Podnikání

březen 2020 – současnost

Podnikat jsem začal na jaře 2020, kdy jsem se registroval jako OSVČ. Od té doby jsem navázal dlouhodobou spolupráci například s Martinem Šťastným a jeho studiem Sketchnuto, nebo s reklamní agenturou Media Consult s.r.o.

Grafik pro ČT24

červen 2021 – současnost

V létě 2021 jsem navázal dlouhodobý kontrakt pro Českou televizi jako grafik pro vysílání ČT24. V rámci práce pro ČT primárně zpracovávám informační texty do jednotného vizuálu dle manuálu ČT. Práce probíhá hlavně v programech Adobe Photoshop a Adobe After Effects. Jedná se o výplň kontinuálního vysílání ČT24 a některých dalších pořadů jako 168 hodin a Reportéři ČT.

Grafik pro Marpl Design

leden 2020 – březen 2021

Pro grafické studio Marpl Design (dnes již nefungující) jsem pracoval na pozici grafika a 3D grafika. Hlavním klientem Marpl Design byla Škoda Auto. Má práce spočívala v přípravě renderů a následnému zpracování 3D modelů automobilů pro doprovodné grafické produkty, jako jsou například manuály. Práce probíhala hlavně v programech Autodesk Vred a Adobe Photoshop, příležitostně také v Cinema 4D.

Studium

2017–2019
Interaktivní média – Fotografie (Konceptuální umění) – Fakulta umění a designu Univerzita Jana Evangelisty Purkyně Ústí nad Labem

2013–2017
Grafická tvorba – Multimédia – Univerzita Hradec Králové

2009–2013
Grafický design – Střední škola propagační tvorby a polygrafie