Stručně o mě

Zdravím vás.

Moje jméno je Ondřej Plachý. Jsem 2D animátor, a ilustrátor s přesahem do grafického designu a také nadšený hudebník.

Ve své praxi se zaměřuji na výrobu animovaných videí a vše co k tomu patří, tudíž vytvářím statické obrázky, které následně rozhýbávám, přemýšlím nad možnostmi pohybu, volím adekvátní znázornění zadané myšlenky či komentáře a rád je pak doplňuji vlastní hudbou.

foto-oplachy

Nabízím výrobu 2D animovaných videí, ilustrací nebo kombinace a další přidružené záležitosti jako vytvoření storyboardu, motion design, webová animace, animace vámi dodaných materiálů, sound desing. V mé práci je pro mne důležitá spolehlivost a profesionalita jak ve výsledku tak v přístupu. Avšak rozhodně se nebráním experimentování ani jiným výzvám. Pokud se vám moje práce líbí rozhodně mě neváhejte kontaktovat, rád dám vašemu projektu pohyb a energii.

Životopis a reference

Podnikání

2020 – současnost

Podnikat jsem začal na jaře 2020, kdy jsem se registroval jako OSVČ. Od té doby jsem navázal například dlouhodobou spolupráci s Martinem Šťastným a jeho studiem Sketchnuto, nebo s reklamní agenturou Media Consult.

Grafik pro ČT24

2021 – současnost

V létě 2021 jsem navázal dlouhodobý kontrakt pro Českou televizi jako grafik pro vysílání ČT24. V rámci práce p

Grafik pro Marpl Design

2020 – 2021

V létě 2021 jsem navázal dlouhodobý kontrakt pro Českou televizi jako grafik pro vysílání ČT24. V rámci práce p

Studium

2017 – 2019
Interaktivní média – Fotografie (Konceptuální umění) – Fakulta umění a designu Univerzita Jana Evangelisty Purkyně Ustí nad Labem

2013 – 2017
Grafická tvorba – Multimédia – Univerzita Hradec Králové

2009 – 2013
Grafický design – Střední škola propagační tvorby a polygrafie